KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13746471

nr 1374 6471

Adèle Söderberg

(1880-1916), Sverige

Oljemålning, Fiskeläge, 1899. Signerad (kopia). Olja på duk, 33x50 cm

Kondition: slitage, skador

Adelaide (Adèle) Margareta Söderberg, svensk målare, illustratör och grafiker född i Stockholm 1880, död 1916.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 25 januari 2021
kl 19:43:31

22/1 23:41:08 1      Vinnande bud

Adèle Söderberg

Läs mer om Adèle Söderberg