KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13746471
nr 1374 6471
Adèle Söderberg
(1880-1916), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge, 1899. Signerad (kopia). Olja på duk, 33x50 cm
Kondition: slitage, skador
Adelaide (Adèle) Margareta Söderberg, svensk målare, illustratör och grafiker född i Stockholm 1880, död 1916.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 januari 2021
kl 19:43:31
22/1 23:41:08
Adèle Söderberg
Läs mer om Adèle Söderberg